Субота, 04.05.2024, 07:07
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Красноградська вечірня (змінна) школа

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Правила внутрішнього розпорядку школи

 

Правила внутрішнього

 

 трудового розпорядку для

 

працівників

 Красноградської вечірньої(змінної)  

 

школи

  Красноградської районної державної адміністрації

Харківської області

 

I. Загальні положення

 

1.1.Відповідно до Конституції України громадя­ни України мають право на працю, тобто на одер­жання гарантованої роботи з оплатою праці відпо­відно до її кількості та якості і не нижче встанов­леного державою мінімального розміру, включаю­чи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних по­треб.

У навчальному закладі трудова дисципліна  ґрунтується  на свідомому виконанні працівника­ми своїх трудових обов'язків і є необхідною умо­вою організації ефективної праці і навчального процесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дис­циплінарного та громадського впливу.

1.2.  Метою цих Правил є визначення обов'язків пе­дагогічних та інших працівників Красноградської вечірньої (змінної)  школи   , пе­редбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок в навчальних закладах. Зазначені норми закріплені в Типових правилах внутрішнього розпо­рядку, відповідно до яких складені ці  правила внутрішнього розпорядку.

1.3. Усі питання, пов'язані із застосуванням пра­вил внутрішнього розпорядку, розв'язує директор школи  в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і цими  Правилами, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.

 

II. Порядок прийняття і звільнення працівників 

2.1.  При прийнятті на роботу  директор школи зобов'язаний ви­магати від особи, що працевлаштовується: подання трудової книжки, оформленої у встановленому по­рядку, пред'явлення паспорта, диплома або іншого документа про освіту чи професійну підготовку, копію індифікаційного коду.     Військовослужбовці, звільнені зі Збройних Сил Ук­раїни, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управ­ління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до за­конодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього Союзу PCP і Збройних Сил колишнього Союзу РСР і Збройних сил  держав—учасниць СНД, пред'явля­ють військовий квиток.

Особи, які влаштовуються на роботу, що вима­гає спеціальних знань, зобов'язані подати відповідні документи про освіту чи професійну підготовку (диплом, атестат, посвідчення), копії яких завіряються директором школи  і залишаються в особовій справі працівника.

При укладанні трудового договору забороняєть­ся вимагати від осіб, які

поступають на роботу, відо­мості про їх партійну та національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено законодавством.  

2.2.  Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України "Про освіту”, По­ложення про порядок наймання та звільнення пе­дагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міносвіти України від 5 серпня 1993 року

 № 293z0104-93.

2.3.  Працівники Красноградської вечірньої (змінної)  школи     можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

2.4.  Прийняття на роботу оформляється за таким порядком: педагогічних працівників - наказом відділу освіти,  прибиральниця службових     приміщень та території закладу – наказом по закладу. Наказ оголошується працівнику  під підпис.

2.5.  Ha осіб, які працювали понад п'ять днів, заво­дяться трудові книжки.

У осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться за місцем основної роботи.   

Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням праців­ника  директором . 

Ведення трудових книжок необхідно здійсню­вати згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і органі-

заціях, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мін'юсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29липня 1993 року № 58.

Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності  в закладі.

Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на  директора школи.

2.6..  Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу,  директор зобовязаний :

а) роз'яснити працівникові його права і обов'яз­ки та істотні умови праці ,

б)  ознайомити працівника з правилами внут­рішнього розпорядку та колективним договором;

в)  визначити працівникові робоче місце, забез­печити його необхідними для роботи засобами;

г)  проінструктувати працівника з техніки безпе­ки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипо­жежної охорони.

2.7. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним за­конодавством.

2.8. Звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року.

Звільнення педагогічних працівників за резуль­татами атестації, а також у випадках ліквідації за­кладу, скорочення кількості або штату працівників здійснюється відповідно до чинного зако­нодавства.

2.9.  Припинення трудового договору з працівниками по обслуговуванню приміщень та території оформляєть­ся наказом директора школи.

2.10.   Директор  зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книж­ку і провести з ним розрахунок відповідно до чин­ного законодавства. Записи про причини звільнен­ня у трудовій книжці повинні проводитись відпо­відно до формулювання чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю зако­ну. Днем звільнення вважається останній день роботи.

 

III. Основні правила та обов'язки працівників

 

3.1.  Педагогічні працівники мають право на:

захист професійної честі, гідності;

•  вільний вибір форм, методів, засобів навчання

•  індивідуальну педагогічну діяльність;

участь у громадському самоврядуванні;

користування подовженою оплачуваною відпу­сткою;

пільгове забезпечення житлом у порядку, вста­новленому законодавством;

підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку.

3.2.  Працівники закладу освіти зобов'язані:

а)  працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту закладу освіти і правила внут­рішнього розпорядку, дотримуватися дисципліни праці;

б)  виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної без­пеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

в)  берегти обладнання, інвентар, матеріали, на­вчальні посібники тощо, виховувати в учнів  бережливе став­лення до майна навчально-виховного закладу.

г) пра­цівники  школи в установлені строки повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.

3.3.  Педагогічні  працівники   Красноградської вечірньої (змінної)  школи     повинні:

а) забезпечувати умови для засвоєння   учнями,   навчальних програм на рівні обов'язкових державних вимог, сприяти роз­виткові здібностей   учнів; 

б) настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, пат­ріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства;

 в)  виховувати повагу до батьків, жінки, культур­но-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, державного і соціаль­ного устрою, цивілізації, відмінних від власних, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;

г) готувати до свідомого життя в дусі взаєморо­зуміння, миру, злагоди між усіма народами, етніч­ними, національними, релігійними групами;

д) додержуватися педагогічної етики, моралі, по­важати гідність дитини, учня;

е)  захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати шкідливим звичкам;

ж)  постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.

3.4.  Коло обов'язків,   що 'ix виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку вечірньої школи  . 

 

IV. Основні обов'язки  керівника закладу

4.1. Директор Красноградської вечірньої (змінної)     зобов'язаний:

а) забезпечити необхідні організаційні   умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості осві­ти  та ефективної роботи педагогічних та інших працівників  навчального закладу  відповідно до їхньої спе­ціальності чи кваліфікації;                         

б)  визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до їх відома розклад за­нять.

в) удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику  ефективний досвід роботи, інноваційні технології, пропозиції педагогічних та інших працівників, спря­мовані на покращення роботи школи;

д)  доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчаль­ному році;

е)  надава­ти відпустки всім працівникам закладу   відпо­відно до графіка відпусток;

ж) забезпечити умови  безпеки життєдіяльності, виробни­чої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками тру­дових обов'язків;

з) дотримуватись чинного законодавства, актив­но використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення договірної та трудової дис­ципліни;

и) додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників закладу, учнів;

к) своєчасно подавати до відділу освіти документи встановленої форми звітності, а також інші необхідні відомості про роботу і стан навчально-виховного закладу;

л) забезпечувати належне утримання при­міщення, опалення, освітлення, вентиляції, об­ладнання.

V. Робочий час і його використання 

5.1. Для працівників Красноградської вечірньої (змінної)  школи       установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. 

5.2. Для адміністрації Красноградської вечірньої (змінної)  школи   :

·        Тривалість робочого дня: 9.3018.00  з обідньою перервою для приймання їжі 30 хвилин: Перерва з 13.00 - 13.30 годин

·        У разі потреби адміністрація виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною);

·        Як компенсація за виконаний обсяг робіт понад установлену

тривалість  робочого часу надається додаткова відпустка до 7 календарних днів. (Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України (від 05.02.1998 р. № 18).

5.3. Для педагогічних працівників:

·        Початок роботи   о 11.50 год.

·        Відповідно до посадових обовязків учитель повинен своєчасно  здійснити заходи по підготовці кабінету й учнів до уроку.

·        Учитель, який проводить останній урок забезпечує чергування учнів у класній кімнаті згідно з графіком чергування, контролює його.

·        У межах робочого дня педагогічні працівники  вечірньої школи повинні виконувати всі види навчально-методичної роботи відповідно до посади і навчального плану.

·        Методичний день не є вихідним (див. п.5.1.). Це час, відведений для роботи щодо підвищення рівня професійної компетентності вчителя (самоосвіти, участі в роботі ШМО, РМО), роботи з учнями: індивідуальної, підготовки до участі в конкурсах, турнірах та ін.

5.4. Для прибиральниці по обслуговуванню приміщень та території закладу робочий час встановлюється:    

  з 9.30 до 18.00 год.. з обідньою перервою для приймання їжі 30 хвилин, яка визначається графіком, затвердженим керівником за погодженням з профспілковим комітетом;

5.5. У разі неможливості зявитися на роботу працівник протягом 3 годин відсутності повинен повідомити адміністрацію.

5.6. У разі відсутності працівника школи директор зобовязаний терміново вжити заходів щодо його заміни.

5.7. Директор школи залучає   працівників до чергування в закладі. Графік чергу­вання і його тривалість затверджує директор  закла­ду за погодженням з педагогічним колективом і профспілковим комітетом.

5.8.  Під час канікул, що не збігаються з черго­вою відпусткою, директор

школи залучає педагогічних працівників до педагогічної та органі­заційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

 5.9. Графік надання  основних щорічних відпусток пого­джується з профспілковим комітетом і складається на кожний календарний рік до 05.01.

5.10. Надання відпустки керівнику закладу освіти оформляється наказом відділу освіти Красноградської районної державної адміністрації,  а іншим працівникам наказом  по  закладу.

5.11.Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

5.12. Забороняється ненадання основної щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання відпустки працівникам, молодших вісімнадцяти років, а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв'язку з шкідливими умовами праці.

5.13.  Педагогічним працівникам забороняється:

а) змінювати на свій розсуд розклад занять і гра­фіки роботи;

б)  продовжувати або скорочувати тривалість занять ί перерв між ними;

в) передоручати виконання трудових обов'язків.

5.14Забороняється в робочий час:

а)  відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків для участі в різних госпо­дарських роботах, заходах, не пов'язаних з навчаль­ним процесом;

б) відволікати працівників закладу  від ви­конання професійних обов'язків, а також учнів  за рахунок на­вчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, за винятком ви­падків, передбачених чинним законодавством.

VI. Заохочення за успіхи в роботі

6.1. Заохочення застосовуються за зразкове виконання своїх обов'язків, три­валу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі.

6.2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні працівники представляють­ся до нагородження державними нагородами, при­своєння почесних звань, відзначення державними преміями, знаками, грамотами, іншими видами морального і матеріального заохочення.

6.3. Працівникам, які успішно і сумлінно вико­нують свої трудові

обов'язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх пов­новажень.

6.4. Заохочення оголошуються в наказі  доводяться до відома всьо­го колективу школи і заносяться до трудо­вої книжки працівника.

VII. Стягнення за порушення трудової дисципліни 

7.1За порушення трудової дисципліни до праці­вника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

а) догана;

б)  звільнення.

Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до пп. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. 41 Кодексу законів про працю України.

7.2. Працівники, обрані до складу профспілко­вих органів і не звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягнен­ню без попередньої згоди  ПК, членами якого вони є;  голова профспілкового комітету закладу   — без попередньої згоди ради профспілки.

7.3.До застосування дисциплінарного стягнення  директор школи  повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмо­вих пояснень.

     У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

7.4. Дисциплінарні стягнення застосовуються  директором  закладу  безпосе­редньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

7.5. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

7.6Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і  повідомляється працівни­кові під розписку.

7.7.  Якщо протягом року з дня накладення дис­циплінарного стягнення працівника не буде підда­но новому дисциплінарному стягненню, то він вва­жається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

7.8. Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закін­чення одного року. Протягом строку дії дисциплі­нарного стягнення заходи заохочення до працівни­ка не застосовуються.

 7.9. Директор школи має право замість накладання дисциплінарного стягнення пе­редати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу  .